LED - Дворик

Освітлення та товари для дому
Киев:
+38 (098) 303-14-43
+38 (066) 219-91-42
+38 (067) 268-01-66
Черновцы:
+38 (068) 056-70-87
+38 (066) 153-16-14

Главное меню

Як вибрати світлодіодний Led світильник

Необхідність переходу на світлодіодне освітлення вже не викликає сумнівів майже ні у кого. Хоча світлодіодний світильник дорожче чим світильник типу ДНАТ і ДРЛ, але він окупається в середньому за 9 -18 місяців, служить мінімум 20 років і весь цей час економить гроші власника. Світлодіодний світильник - це на сьогодні найвигідніше вкладення грошей для споживача. Мало такого устаткування, яке б окупалося за рік і приносило б 10-20 кратне покриття інвестиційних витрат за термін служби. Він набагато надійніше чим світильники з лампами ДРЛ і ДНАТ, тому не вимагає частої заміни ламп і витрат на обслуговування. При порівнянних показниках освітленості, необхідна потужність при переході на світлодіодне освітлення, скорочується в 4-5 разів. При переході на світлодіоди усувається шкідливий для зору ефект низькочастотної пульсації і не потрібно спеціальні заходи і витрати на утилізацію ламп, що містять з'єднання ртуті. Світлодіодний світильник, - це світильник, про який можна сказати : "Поставив і забув". Привабливість і масовий перехід на світлодіодне освітлення викликало зростання кількості виробників світлодіодних світильників і асортименту. Величезна кількість різних світильників і виробників ставить споживача перед непростим вибором: який світильник вибрати? Як не помилитися і не витратити гроші даремно? Як серед усього різноманіття представлених зразків вибрати продукт, який служитиме довго і надійно? Як визначити якісний світильник? Світлодіодний світильник тільки на перший погляд здається простим, насправді цей досить складний пристрій, у якого є свої особливості. В першу чергу якість і надійність світильника залежать від вживаних в нім світлодіодів. Так неякісні світлодіоди, зі світловидатністю менше 90 Лм/Вт, призводять до швидкої деградації світильника, значно скорочують термін його служби. Тому, перше, що ви повинні дізнатися при купівлі світильника, - ця назва фірми-виробника світлодіодів, використовуваних в нім, а також характеристики світлового потоку.

Відмітимо, що в даному випадку "гучне ім'я" виробника має особливе значення. Виробництво світлодіодів - це складна технологія мікроелектроніки, яке вимагає найсучаснішого дорогого устаткування, високої технологічної культури, професійних кадрів. Дрібні і невідомі компанії-виробники, що пропонують світлодіоди за заниженими цінами, не можуть забезпечити ці технології. У світі набереться від сили десяток компаній, які володіють необхідними технологіями і виробничим потенціалом для виробництва якісних світлодіодів. Неможливо створити якісний, довговічний продукт за допомогою застарілого устаткування в запорошеному цеху. Це забезпечить не лише прекрасну світловидатність світильника (від 130 Лм/Вт), але і його довговічність. Конструкція світлодіода досить складна і одним з найважливіших елементів є так звана " підкладка", на яку встановлюють (саджають) випромінюючий кристал. Світлодіод при роботі нагрівається, і підкладка повинна витримувати високу температуру. Є два варіанти підкладки : пластик і кераміка. Пластик дешевший, але працює тільки до температури 105 град і призначений для світлодіодів, працюючих при невеликих струмах (до 300 ма). Деякі виробники, в гонитві за зниженням ціни, ставлять дешеві світлодіоди на пластиковій підкладці і розгонять їх, пропускаючи через них велике значення сили струму, який швидко руйнують світлодіод. Кераміка дорожча, але працює при температурі більше 150 град. Світлодіоди на керамічній підкладці набагато надійніші, працюють на великих значеннях сили струму і практично вічні. Віддайте перевагу світильникам на світлодіодах з керамічною підкладкою.

Підвищений запас надійності керамічних світлодіодів гарантовано забезпечить стійку роботу вашого світильника. Найважливішою умовою надійності роботи світильників і збереження потужності світлового потоку впродовж усього терміну експлуатації є робоча температура світильника. Дуже важливо, щоб світильник не перегрівався при роботі, щоб світлодіоди і драйвер працювали на оптимальній температурі. Корпус-радіатор світильника повинен забезпечити ефективне охолодження світлодіодів і драйвера. Корпус світильника виготовляється з дорогого і якісного алюмінію і в структурі собівартості світильника займає відносно велику долю. Якщо виробник вирішив заощадити і навмисно поставив недостатньо великий корпус, який не зможе ефективно відводити тепло, то світильник перегріватиметься, швидко понизить світловий потік або навіть вийде з ладу. Вибирайте світильники з ефективним потужним корпусом-радіатором і як наслідок, низькою робочою температурою. Оптимальний температурний режим зберігає робочий ресурс світильника і забезпечує довгий термін служби. Іншим важливим критерієм ефективного тепловідводу і, отже, тривалого терміну служби світлового устаткування являється рівномірне розподілені світлодіодів. При їх скупченому, концентрованому розміщенні на малій площі, світлодіоди перегріватимуться, через 2-3 роки експлуатації світловий потік зменшиться як мінімум в 2 рази, а термін служби світлодіодів скоротиться в 6-10 разів.

Розміщення світлодіодів має бути розподіленим рівномірно на усій площі, тоді вони зможуть ефективно охолоджуватися, а не " підігрівати" один одного. У кожного світлодіода має бути своя " територія". Вибирайте світильники зі світлодіодами, які рівномірно розподілені на усій площі корпусу світильника. Прагнучи зробити ціну мінімальною, безвідповідальні виробники, пропускають критичні значення струму, отримуючи світловий потік з меншої кількості світлодіодів і інтенсивно їх експлуатуючи. Не можна експлуатувати світлодіод на максимальній потужності, світлодіоди мають найбільш режим " номінальної" потужності, при якому вони довговічні і найбільш ефективні. Для забезпечення надійної роботи світлодіодів необхідно обмежити реальний робочий струм світлодіодів до 70% від максимально можливого, який здатний пропустити світлодіод. Такі важливі параметри світильника, як надійність, енергоспоживання, рівень пульсації, стійкість до перепадів напруги, діапазон робочих температур безпосередньо залежать від якості виконання і технічних характеристик драйвера. Драйвер - найскладніша частина світильника, що складається з безлічі мікроелектронних компонент, від нього наполовину залежить надійність світильника і мінімум на чверть - енергоспоживання. Вибирайте світильники тільки з драйверами, які вже довели свою надійність, від виробників, які відповідають за свою продукцію.